«Менің Отанымның аңыздары» атты Республикалық сайысының қорытындысы

na sajt

«Менің Отанымның аңыздары» Республикалық сайысы Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашаққа бағдар:Рухани жаңғыру» атты мақаласының «Туған жер» жобасында белгіленген міндеттерді жүзеге асыруға бағытталған. 2018 жылдың

16 мамырында «Менің Отанымның аңыздары» атты Республикалық сайысының қорытындысы жарияланды.

ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕ

Қатысушылардың жасы бойынша топтары - 7-11 жас

«Эссе, әңгіме» номинациясы

1 орын - Ташкенова Айша «Ж. Әскербекқызы поэзиясындағы туған жер тақырыбы»
2 орын - Социал Алан «Атамекен – туған жерім ұланым»
3 орын - Токтажанова Наргиз «Ертіс туралы аңыз»

«Өлең» номинациясы

1 орын - Қауая Гаухар «Туған ауылым»

Қатысушылардың жасы бойынша топтары 12-14 жас

«Эссе, әңгіме» номинациясы

1 орын - Жайдарман Қуатбек «Жарма ауданының ашылмаған сырлары»
2 орын - Ахметкалиева Сания «Бүркіт тауы»
3 орын - Долдаханов Марғұлан «Келін сүйегі туралы үзік сыр...»
3 орын - Сейтқазы Аяжан «Дана – әже»

«Өлең» номинациясы

1 орын - Жанабаева Дания «Ұмыт болған аңыз»
2 орын - Рахат Тамаша «Жырлы өлке!»
3 орын - Қуанбаева Нұрай «Нұрлыбек Баймұратовқа»
3 орын - Калымбеков Елжас «Туған жер»

Қатысушылардың жасы бойынша топтары 15-17 жас

«Эссе, әңгіме» номинациясы

1 орын – Шамелқан Шұғыла «Ел аузында аңыз болған батыр бабам»
2 орын – Жапаева Айдана «Н. Баймұратов - біздің мақтанышымыз!»
3 орын - Дүсіп Равиль «Марқакөл ауылы»

«Өлең» номинациясы

1 орын - Абдрахманов Ерасыл «Бөрітастаған туралы аңыз»
2 орын - Еркін Жадыра «Туған жер»
3 орын - Өнербек Жақсыбек «Ер Жәнібекке арнау»

«Еретегі немесе аңыз» номинациясы

1 орын - Иванихина Алина «Батқан орман»
2 орын - Калимат Көркем «Көкжал барақ туралы аңыз»

ОРЫС ТІЛІНДЕ

Қатысушылардың жасы бойынша топтары 7-11 жас

«Эссе, әңгіме» номинациясы

1 орын – Ануфриев Владислав «Люблю свой родной край!»
2 орын – Пантелеев Никита «Мой любимый и родной край»
2 орын – Қайратқызы Малика «Мой предок Кабанбай батыр»
3 орын – Дружинин Дмитрий «История моей малой Родины»
3 орын – Капырина Софья «Тайны Сибинских озер»
3 орын – Смагин Богдан «Орын, которое я люблю»

«Өлең» номинациясы

1 орын – Бекназарова Карина «Сибины»
2 орын – Чумовицкая Маргарита «Легенда о Самруке»
2 орын – Квочкина Татьяна «Мой город»
3 орын – Ержанова Жанерке «Ода родному краю (Восточный Казахстан)»
3 орын – Нигманов Әлішер «Легенда моего края»

«Еретегі немесе аңыз» номинациясы

1 орын – Касенгазыева Самал «Легенда о прекрасной восточной девушке»
2 орын – Упобаева Дина «Легенда об Ульбе и Иртыше»
2 орын – Куприкова Полина «Легенда о мертвом рыцаре»
3 орын – Шедин Степан «Шапошникова гора»
3 орын – Танюшкина Дарья «Легенда о великой реке Иртыш»
3 орын – Айкенов Эмир «Легенда о любви Енлик и Кебека»

Қатысушылардың жасы бойынша топтары 12-14 жас

«Эссе, әңгіме» номинациясы

1 орын – Садвокасова Малика «Любимое озеро»
2 орын – Шмидт Галина «Самый счастливый день»
3 орын – Злобина Ксения «Хрупкость и красота природы Казахстана»

«Өлең» номинациясы

1 орын – Вересняк Таисия «На Алтае…»
2 орын – Жарбулов Карим «Мой край родной»
3 орын – Гартлиб Иван «Чудь белоглазая»

 «Еретегі немесе аңыз» номинациясы

1 орын – Абашина Ульяна «Легенда о Белом луге»
2 орын – Бобина Екатерина «Легенда о Спящем батыре»
2 орын – Войтас Ксения «Любовь, что чиста как вода (по легенде «Айша-биби»)»
2 орын – Воробьева Юлиана «Легенда о Самұрық»
3 орын – Грохотова Елизавета «Легенда большого алматинского озера и волшебницы Адеми»
3 орын – Динч Анатолия «Священное животное казахов»
3 орын – Овечкина Екатерина «Легенда о происхождении Ак-Баура»

Қатысушылардың жасы бойынша топтары 15-17 жас

«Эссе, әңгіме» номинациясы

1 орын – Новикова Эвелина «Орынрождение Дельбегетей»
2 орын – Брежнева Елизавета «Мой край родной – Шемонаиха»
3 орын – Шадрина Маргарита «Воззвращение домой»

 «Еретегі немесе аңыз» номинациясы

1 орын – Манарбекқызы Мөлдір «Сказ о Филиппе Отважном»
1 орын – Давыдова Софья «Легенды Баянаула»
1 орын – Мозуляко Юлия «Легенда о Сибинских озерах»
2 орын – Колкутина Ксения «Сила единства»
2 орын – Дмитрук Анастасия «Марьин Утес»
2 орын – Токтасынова Айман «Сказка о живой воде»
3 орын – Шайдуллина Диана «Гребешок»
3 орын – Басова Арина «Легенда о танцующих березах»
3 орын – Урих Екатерина «Любовь, которая победила смерть»
3 орын – Оралханова Аружан «Гора богини Умай – Белуха»

Оргкомитет